Szanowny Pacjencie,
oto klika przydatnych informacji - jak ustalić termin oraz przygotować się do zabiegu

KARDIOWERSJI.

W celu wyznaczenia terminu hospitalizacji, Pacjent może:

 • zgłosić się osobiście do sekretariatu Oddziału Kardiologii
  lub
 • ustalić datę hospitalizacji telefonicznie pod nr telefonu 52/ 37- 09 – 300w godzinach 8.00–14.00
  od poniedziałku do piątku.

Ważne!!!  
Po ustaleniu terminu hospitalizacji należy w ciągu 14 dni oddać oryginał skierowania.

W wyznaczonym dniu Pacjent zgłasza się do Izby Przyjęć, gdzie w rejestracji zostanie założona Historia Choroby. Następnie Pacjent trafia do Oddziału Kardiologii.

 

Należy zabraćze sobą:

 • Dokumenty: skierowanie do Szpitala, dowód tożsamości, legitymację emeryta-rencisty, itp.
 • Dokumentację medyczną: karty wypisowe ze szpitali, konsultacyjne, EKG, EKG metodą Holtera, wyniki badań testu wysiłkowego, USG serca, wyniki badań krwi: grupa krwi, poziom elektrolitów, zaświadczenie o przebytym szczepieniu przeciwko żółtaczce typu B, wyniki badań obrazowych, informację o aktualnie stosowanych lekach.
 • Rzeczy osobiste: kapcie, klapki pod prysznic, bieliznę nocną (piżamę lub koszulę nocną), wygodne ubranie bawełniane np. dres, bieliznę osobistą, szlafrok, przybory toaletowe (mydło, szampon, szczotkę i pastę do zębów, dezodorant, grzebień, przybory do golenia itd.), ręczniki ( duży i mały ), przyjmowane leki w oryginalnych opakowaniach.

 

W dniu przyjęcia do Szpitala należy :

 • pozostać na czczo 6 godzin
 • leki przyjmować według zaleceń lekarza


Ważne !!!

 • Jeśli przyjmują Państwo leki „rozrzedzające krew” (Acenocumarol, Sintrom, Syncumar, Warfin, Pradaxa, Xarelto), należy skonsultować z lekarzem ewentualne czasowe odstawienie tych leków ze względu na zwiększone ryzyko krwawienia
 • Jeśli przyjmują Państwo insulinę albo leki na cukrzycę, należy wcześniej skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia leczenia na czas zabiegu
 • Jeśli mogą być Panie w ciąży, proszę powiadomić o tym fakcie lekarza przeprowadzającego zabieg!

Pacjent, powinien przy przyjęciu do Szpitala poinformować o ewentualnym uczuleniu, zwłaszcza na antybiotyki, środki przeciwbólowe, plastry opatrunkowe i na niektóre pokarmy a także poinformować jeśli przebył zapalenie wątroby (typu B lub C) lub jest zakażony wirusem HIV.Chorzy do kardiowersji są przygotowywani przez okres 3 tygodni lekami przeciwkrzepliwymi (np. Acenocumarol, Sintrom, WarfinPradaxa, Xarelto), ponieważ istnieje możliwość powstawania skrzeplin w sercu, które w trakcie lub po kardiowersji elektrycznej mogą spowodować komplikacje. INR powinien się w tym czasie utrzymywać na poziomie 2,0-3,0.

U kobiet  lakier z paznokci powinien być usunięty a  biżuterię wskazane jest pozostawić w domu.

Początek strony